FOTO/ Njihuni me smartphone-t e së ardhmes, ja çfarë po sjell Samsung

FOTO/ Njihuni me smartphone-t e së ardhmes, ja çfarë po sjell Samsung

07:16, 08/11/2018

Samsung ka zbuluar celularët në një event në San Francisko.

Ai e përshkroi Infinity Flex Display si "themelin e smartphone të së nesërmes" dhe tha se kishte për qëllim të fillonte prodhimin brenda disa muajsh.

Kur shpalosen, pajisja ngjan me një tabletë prej 7.3 inç (18.5 cm). Kur të mbyllet, përdoret një "ekran i mbuluar" më i vogël në anën tjetër të celularit.

Samsung ka ngacmuar konceptin për më shumë se pesë vjet dhe kishte konkuruar me Huawei për të nxjerrë në pah këtë pajisje të parët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco