VIDEO/ Diçka e tmerrshme po ndodh në liqenin e Marinës në Belsh

VIDEO/ Diçka e tmerrshme po ndodh në liqenin e Marinës në Belsh

15:29, 14/11/2017

Ngjan si fantashkencë. Sikur alienët thithin ujin e Tokës. Por në këtë rast ata nuk janë qiellorë. Ata janë nëntokësorë… Një dukuri e rrallë natyrore është konstatuar në liqenin e Marinës në Belsh.

Në këtë liqen është krijuar një hinkë gjigante e cila po përpin ujin e këtij liqeni. Ajo që çudit është se hinka nuk qëndron në një vend por lëviz dhe vazhdon të thithë pa mëshirë ujin e liqenit. Ende nuk dihet se sa do të vazhdojë ky fenomen.

Sipas tij, të gjithë liqenet e Belshit janë krijuar në këtë mënyrë, por në rastin në fjalë është shumë e çuditshme sepse ky liqen ka shekuj që është krijuar dhe poshtë tij nuk ka përse të krijohet karst përderisa është krijuar dhe fundi i liqenit ka qenë gjithnjë me ujë. Gjithsesi  fenomeni po tërheq vëmendjen e mjaft studiuesve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment