PSG arrin marrëveshje me Asension

PSG arrin marrëveshje me Asension

11:19, 04/06/2023

Paris Saint-Germain ka përfunduar marrëveshjen për nënshkrimin e Marco Asensio si lojtar i lirë.

Marrëveshja verbale është arritur dhe kontrata do të nënshkruhet në ditët e ardhshme, raporton eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano.

Asensio, pritet të nënshkruajë deri në qershor 2027 — është marrëveshje katër vjeçare për pagën afër 10 milionë euro.

Aston Villa dhe AC Milan ishin të prirur për nënshkrimin e tij por Asensio vendosi për PSG – Luis Campos ishte vendimtar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco