Ronaldo apo Bruno Fernandes? FIFA u jep fund dilemave rreth autorit të golit

Ronaldo apo Bruno Fernandes? FIFA u jep fund dilemave rreth autorit të golit

21:37, 28/11/2022

Pas asistit të Bruno Fernandes, Ronaldo devijon saktë me kokë, për të shënuar dhe golin e avantazhit për portugezët.

Por, sipas FIFA-s, goli nuk është shënuar nga ylli portugez.

Cristiano Ronaldo u duk sikur goditi me kokë një topin që shkoi në rrjetë, ndërkohë, CR7 nuk e kishte prekur topin e nisur nga Bruno Fernandes.

Tashmë goli i ka kaluar lojtarit të Man United.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco