Trajneri i Argjentinës krahason Lionel Messin me Roger Federer

Trajneri i Argjentinës krahason Lionel Messin me Roger Federer

09:50, 29/09/2022

Edhe një herë golashënues në fitoren ndaj Xhamajkës (3-0), Lionel Messi shkëlqeu sërish me dopietë për Argjentinën. Një paraqitje e përshëndetur nga trajneri i tij, Lionel Scaloni, i cili madje guxoi ta krahasonte argjentinasin me Roger Federer, së fundmi i tërhequr nga bota e tenisit: “Kështu ndodhi me Federerin, i cili doli në pension dhe të gjithë ishin të emocionuar sepse ai nuk do të luajë më.

Dhe sa prej nesh do të dëshironin ta shihnin atë të luante përsëri tenis. Ishte e mrekullueshme... E njëjta gjë do të ndodhë me të (Messin) dhe shumë më tepër sepse futbolli gjeneron diçka shumë më të fortë. Prandaj duhet ta shijojmë...” , deklaroi në një konferencë për shtyp pas ndeshjes. Një deklaratë e vërtetë dashurie për Pulgën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco