LAJMI I FUNDIT: Superliga e Kosovës bëhet me sponzor të ri – i ndërron edhe emri

LAJMI I FUNDIT: Superliga e Kosovës bëhet me sponzor të ri – i ndërron edhe emri

15:51, 16/08/2022

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje sponsorizimi me Albi Mallin që të jetë sponzor i Superligës për sezonin 2022/2023.

Sezoni 2021/2022 mbante emrin ‘BKT Superliga e Kosovës’, pasi kishte sponzor bankën e njohur – BKT.

Por, Gazeta Enigma mëson ekskluzivisht se tani FFK ka nënshkruar marrëveshje me Albi Mallin që Superliga në sezonin qe veçse ka nisur do të quhet “Albi Superliga”.

Nga kjo marrëveshje e re pritet që të përfitojnë klubet e Superligës shumë të konsiderueshme të parave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco