Champions League/ Ekipet spanjolle bëjnë 'ligjin' në pjesët e para, ja rezultatet...

21:47, 06/04/2022

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e dyta të fazës çerekfinale të Ligës së Kampioneve.

Bie në sy fitorja 1-0 e Villareal ndaj Bayern Munich në “Estadio de la Ceramica”. Golin për skuadrën spanjolle e shënoi Danjuma në minutën e 8-të.

Në sfidën tjetër por më të rëndësishme të mbrëmjes, Reali i Madridit po fiton me rezultatin 2-1 kundër Chelseat në “Stamford Bridge”.  Ishte i përhershmi Karim Benzema ai i cili shënoi të dy gola për Galaktikët në minutat 21 dhe 24, ndërsa për “Blutë e Londrës” shënoi Kai Havertz në minutën e 40-të.