Hugo Lloris zgjat kontratën me Tottenhamin deri më 2024

Hugo Lloris zgjat kontratën me Tottenhamin deri më 2024

23:55, 22/01/2022

Kapiteni i Tottenham Hotspur, Hugo Lloris, ka rënë dakord për një kontratë të re dyvjeçare, duke vazhduar qëndrimin në klub deri në vitin 2024.

 

Marrëveshja ekzistuese e portierit francez do të skadonte në verë dhe ai ka qenë i lirë të flasë me klubet e huaja që nga fillimi i janarit.

Fitues i Kupës së Botës me Francën në vitin 2018, 35-vjeçari iu bashkua Tottenhamit nga Lyon më 2012, shkruan BBC.

 

Që atëherë ai ka bërë 318 paraqitje në Premier Ligë, duke mbajtur portën e paprekur në 112 ndeshje.

Kapiteni i Tottenham Hotspur, Hugo Lloris, ka rënë dakord për një kontratë të re dyvjeçare, duke vazhduar qëndrimin në klub deri në vitin 2024.

 

Marrëveshja ekzistuese e portierit francez do të skadonte në verë dhe ai ka qenë i lirë të flasë me klubet e huaja që nga fillimi i janarit.

Fitues i Kupës së Botës me Francën në vitin 2018, 35-vjeçari iu bashkua Tottenhamit nga Lyon më 2012, shkruan BBC.

 

Që atëherë ai ka bërë 318 paraqitje në Premier Ligë, duke mbajtur portën e paprekur në 112 ndeshje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco