Sporti në zi, ndërron jetë ish-futbollisti i Partizanit

Sporti në zi, ndërron jetë ish-futbollisti i Partizanit

10:10, 18/01/2022

Ish-futbollisti i Lushnjës (Traktori) dhe Partizanit në vitet ’80, Ilir Haxhiu është ndarë nga jeta para kohe. Lajmin e trishtë e jep ish-kolegu i tij në fushë, Artur Çobani. Dyshja ka qenë pjesë e ekipit të Lushnjës në rini, teksa Çobani shpreh ngushëllimet për familjarët, teksa tregon kohën kur të dy luanin në fushë.

Haxhiu ka luajtur edhe me Partizanin, duke spikatur si një lojtar elegant dhe inteligjent në fushë.

“Lamtumire Ilir Haxhiu…. lamtumire shoku im…. Per vitin i ri ndenjem bashke disa ore atje ne Kanadane e larget! Kujtuam gjthshka qe nga femijeria kur luanim se bashku me lagjet e pastaj rrugetimin tone te skuadra jone e zemres Traktori,si ne kete foto,e me vone kur rruget tona u ndane,une te Dinamo dhe ti Partizani!

Ti u largove krejt papritur nga kjo jete duke na pikelluar shume,mua dhe gjithe shokeve dhe miqve tane! Pikellove familjen tende,gruan,femijet,motrat dhe vellane e vecanerishte nenen tende Luten!

Sot te pikelluar jane edhe breza te tere tifozash e vecanerisht lushnjare,si edhe shoket dhe miqte e tu! Liri ti ishe nje legjende dhe nuk do te harrohesh kurre! Ngushellime familjes! U prehte ne paqe shoku yne! Lamtumire shok…. lamtumire mik….”, shkruan Cobani.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco