Inter rimerr fronin e Serie-A, Atalanta ngjitet në renditje

Inter rimerr fronin e Serie-A, Atalanta ngjitet në renditje

22:50, 21/09/2021

Tre ditë pasi shkërmoqi Bolonjën në Giuseppe Meazza (6-1), kampioni në fuqi i Italisë, Inter, fitoi me përmbysje në fushën e Fiorentinës.

Fiore kaloi në avantazh me Riccardo Sottil (1-0, 23). Mirëpo zikalërit përmbysën sfidën për tre minuta në pjesën e dytë. Matteo Darmian barazoi rezultatin me një goditje nga brenda zonës (1-1, 52), ndërsa më pas Edin Dzeko kërceu më lart se të gjithë në zonë pas një goditje nga këndi dhe mposhti portierin kundërshtar me një gjuajtje me kokë (2-1, 55 '). Goli i katërt në Serie A këtë sezon për boshnjakun. Në fund të lojës, Nicolas Gonzalez, pasues vendimtar në golin e parë, humbi toruan dhe mori dy të verdhë të njëpasnjëshëm (79 -të). Në momentet e fundit, Ivan Perisic gjithashtu shtoi emrin në tabelën e golashënuesve dhe thelloi rezultatin (3-1, 88). Interi është përkohësisht lider i Serie-A.

Ndërkohë në ndeshjen tjetër, Atalanta mposhti 2-1 Sasuolon me dy gola të shënuar në pjesën e parë nga Gosens dhe Zapakosta.

Tabela e renditjes së Serie-A

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco