Tottenham argëtohet kundër Ludogorets, Napoli nderon me fitore Maradona-n

Tottenham argëtohet kundër Ludogorets, Napoli nderon me fitore Maradona-n

22:56, 26/11/2020

Janë mbyllur 11 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve në këtë kompeticion. [olainka]

Skuadrat e mëdha, nuk kanë zhgënjyer, teksa ia kanë dalë të fitojnë sipas parashikimeve. Totenhemi ka shkatërruar 4-0 Ludogoretsin, ndërsa Roma ka triumfuar 2-0 ndaj Kluzh. Fitore ka marrë edhe Napoli, që mposhti 2-0 Rijekën. "Të kaltrit" ia dedikuan këtë triumf legjendës së klubit të tyre, Diego Armando Maradona.

Ndërkohë ka shënuar për Slavian e Pragës, ish-lojtari i Skënderbeut, Piter Olainka, i cili shënoi golin e dytë për cekkët, në fitoren 3-1 ndaj francezëve të Nisës.

Ja të gjitha rezultatet e ndeshjeve:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco