Europa League/ Milan - Sparta Pragës, formacionet zyrtare

Europa League/ Milan - Sparta Pragës, formacionet zyrtare

18:07, 29/10/2020

Janë publikuar formacionet zyrtare të përballjes Milan – Sparta Pagës, e vlefshme për fazën e grupeve në Europa League.

Kuqezinjtë janë favoritë në këtë takim dhe marrja e tre pikëve është detyrim për ta. Nga minuta e parë për klubin italian do të nisë edhe blerja e merkatos verore, Sandro Tonali.

Ndeshja fillon nga ora 18:55.

Më poshtë keni formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

MILAN (4-2-3-1): Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Dalot; Tonali, Bennacer; Castillejo, Krunic, Brahim Diaz; Ibrahimovic.

Sparta Praga (4-3-3): Heca; Sacek, Lischka, Celutska, L. Krejci; Travnik, Dockal, Pavelka; Hlozek, Kozak, Julis.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco