Sevilla refuzon kushtet e Barçës për Ivan Rakitic

Sevilla refuzon kushtet e Barçës për Ivan Rakitic

09:26, 05/08/2020

Pas gjashtë sezoneve me fanellën e Barcelonës, ??Ivan Rakitic po përflitet për një largim nga blaugranët. Mesfushori kroat kërkohet nga ekipi i Sevillias, ku ka luajtur edhe më parë. Dhe dje, shtypi katalanas raportoi se ka lajme pozitive mbi këtë çështje.

Është e qartë se Barça do ishte e gatshme ta linte kroatin të shkonte te andaluzianët në këmbim të 10 milion €. Por sot, COPE Cadena pretendon se klubi i Sevillias nuk është i gatshëm të paguajnë një shumë të tillë, as rrogën e Rakitic (8.5 milionë € në vit). Një vit nga përfundimi i kontratës me Barcelonën, nënkampioni i botës është akoma larg nga largimi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco