Suso automatikisht futbollist i Sevillas, kishte kushtin që...

Suso automatikisht futbollist i Sevillas, kishte kushtin që...

11:20, 14/07/2020

Sevilla tani ka detyrim të paguajë rreth 24 milionë euro ndaj Milanit për Suso pas kualifikimit në Ligën e Kampionëve.

Suso u bashkua me Sevillën si huazim në janar, me kushtin që marrëveshja të bëhej e përhershme nëse ata përfundojnë në vendin e katërt në renditjen përfundimtare të La Ligas.

Kjo tani është konfirmuar pasi Real Sociedad mundi 2-1 Villarrealin. Suso u transferua në Milano në janar 2015 për vetëm 1.3 milion euro pasi kontrata e tij me Liverpoolin kishte hyrë në gjashtë muajt e fundit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>
Denonco