Ndryshon moti, ja çfarë pritet të enjten dhe të premten në Shqipëri

Ndryshon moti, ja çfarë pritet të enjten dhe të premten në Shqipëri

13:00, 20/01/2021

Nisi kështu një situatë tjetër meteorologjike.

Reshjet e shiut të enjten e të premten do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët e përkohësisht mesatar, bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Ushtarak.

Intensitet të lartë reshjet do të arrijnë në fundjavë me rrebeshe shiu të herëpashershme si dhe fillimin e javës së ardhshme.

Reshjet e borës do të rikthehen në zonat malore, kryesisht në fundjavë deri në lartësitë 1000m.

Karakteristike do të jetë era e vrullshme jugore gjatë këtyre ditëve.

Edhe pse dëbora do të jetë prezente në zonat malore, kjo erë do të sjellë shkrirje të dëborës në lartësitë deri 1500m dhe rritje temperaturash.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco