Ambasada e Gjermanisë jep grante për këto kategori

Ambasada e Gjermanisë jep grante për këto kategori

09:27, 03/03/2021

Më pak se një javë ka mbetur për të aplikuar për Grante për Projkete të Vogla në Ambasadën e Gjermanisë në Kosovë.

Ng akjo ambasadë, tregojnë  se përkrahin projekte të vogla në shumën prej 5.000 deri në 15.000 euro me qëllim për të ofruar ndihmë të shpejtë dhe efektive për pjesëtarët në nevojë të shoqërisë e veçanërisht grupet e cenueshme të popullsisë.

Nga Ambasada e Gjermanisë në vendion tonë tregojnë se afati për aplikim është të hënën, më 8 mars 2021 në orën 12:00.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco