10 foshnje të lindura në 24 orët e fundit në Pejë

10 foshnje të lindura në 24 orët e fundit në Pejë

09:28, 04/03/2021

Spitali i Pejës ka regjistruar numrin më të madh të kohëve të fundit për lindje. Në 24 orët e fundit, në Spitalin e Pejës kanë qenë nëntë lindje, por kanë lindur 10 foshnje ngase një lindje ka qenë binjake.

Nga 10 foshnjet, 5 janë të gjinisë mashkullore dhe 5 të gjinisrë femërore.

Sa i përket gjendjes me Covid, aktualisht po trajtohen 47 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 38 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 2 Pacientë janë në CPAP, ndërsa nga këta 12 pacientë në gjendje më të rëndë./

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco