Operacioni i SPAK pas dëshmisë së Dumanit? - Në pranga anëtarë të grupeve kriminale dhe efektivë policie

Operacioni i SPAK pas dëshmisë së Dumanit? - Në pranga anëtarë të grupeve kriminale dhe efektivë policie

08:02, 19/05/2022

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje, kanë qenë forcat RENEA  që kanë blinduar qytetin e Elbasanit.  Me urdhër të Prokurorisë se Posaçme janë rreth 10 persona që  pritet të arrestohen vetëm në këtë qytet, nga 32 në total në të gjithë vendin dhe ka dyshime se aksioni ka ndodhur pas dëshmisë të dhënë nga Nuredin Dumani, i arrestuari  për disa vrasje

Operacioni në Elbasan ka nisur rreth orës 5:00 të mëngjesit dhe vazhdon.

Sipas burimeve, në pranga janë anëtarë të grupeve kriminale, por edhe efektivë policie dhe bashkëpunëtorë të tjerë që i kanë mbështetur,

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco