FOTO/ Stuhia e breshrit shkatërron të mbjellat

FOTO/ Stuhia e breshrit shkatërron të mbjellat

17:06, 15/05/2022

Breshëri dëmton prodhimet në fshatin Boshanj.

Prej rreth 1 ore reshjet e breshërit kanë qenë të dendura, duke dëmtuar të mbjellat si, grurë, tërshërë, dhe kopshtet, fasule, domate, qepë dhe speca.

Rreth 30 familje të Boshanjit, 20 km larg Ersekës, nëpërmjet fotove dhe videove të dërguara, kanë kërkuar ndihmë nga instancat duke treguar me pamjet dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Këto familje ndër të tjera kanë shqetësim edhe rrugën e fshatit, që u dëmtua akoma edhe me shumë nga reshjet e sotme çka sjell vështirësi për banorët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco