Berisha për 'Zërin e Amerikës': Nuk krijoj forcë të re politike, në 11 dhjetor rithemelojmë PD-në

Berisha për 'Zërin e Amerikës': Nuk krijoj forcë të re politike, në 11 dhjetor rithemelojmë PD-në

16:15, 25/11/2021

Zëri i Amerikës ka intervistuar ish-kryeministrin Sali Berisha. 

Intervista do të transmetohet në emisionin televiziv “Ditari” duke nisur nga ora 18:00 e kësaj të enjte. 

Në këtë intervistë lideri historik i demokratëve përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike.

Ai shprehet i bindur se Kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të cilën synon ta drejtojë sërish.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco