Videolojërat nga selia e veteranëve të UÇK-së me skenar të rrezikshëm për vendin!

Videolojërat nga selia e veteranëve të UÇK-së me skenar të rrezikshëm për vendin!

Nga Bajrush Morina - 22/09/2020

Njohësi i çështjeve politike, Bajrush Morina, ka komentuar hyrjen për tri herë radhazi të një personi të panjohur në zyret e OVL UK-së, duke dorëzuar dosje të Gjykatës Speciale, shkruan Syri.net Kosova.

Kjo gjë, sipas Morinës, është e rrezikshme për Kosovën.

Shkrimi i plotë:

Po thone, po flasin, po krenohen e po krekosen se e kane ndjeke armikun hap pas hapi e kembe pas kembe. Bile tash e 20 vjet po u bijne gjoksave te tyre me grusht, se I ndaloi NATO, se qysh paten marre yrysh tuj e ndjek armikun serbosllav, ken tuj shku deri te Molla e Kuqe!!!

Nderkaq tash e sa dite, ne seline e tyre, vjen nje person “I pannihur” diten e jo naten, me nje kapele ne koke, here me maske e here pa maske ne koke, teoket ne dere, nuk flet asgje, ne prani te ish-komandantave we sot Jane shpalle si veterane, dy here e le ne tavoline para syve te krereve te veteraneve nje pokete me 4 mije flete, heren tjeter I hedh fletat para deres se selise se Zyres se veteraneve te UCK- se, flete keto qe po thone se jane dosje te Prokurorise Speciale, krejt levizjet e tij percolle dhe incezohen me videokamera te sigurise dhe largohet “pa.nje therre ne kembe” ky “person I panjohur” (!!!)…

Krejt keto skena e videolojera nga selia e VUCK jane sa qesharake, te pabesueshme dhe te rrezikshme!

Prandaj shtrihen pyetjet:

A ka ne Prishrine hetues policore e prokurori qe nuk e identifikojne kete “person te panjohur” qe sjell fleta app dosje ne pike te dites?

Qysh po e lejojne veterane “trima me flete” me hy aq lehte ne seline e tyre?

Ku po e dijne ata (pra Gucati, Haradinaj and comoany) se ky person ne poketen e tyre ka flete te bardha e jo eventualisht ndonje mjet helmus ose shperthyes?

A ka Kosova Prokurori, polici e Ministri te Drejtesise?

Pse nuk deklarihen hetuesit e Speciales qe konfiskuan keto “dokumente secrete” se a Jane dosje origjinale apo fotokopje te montuara?

Keto dhe shume pyetje te tjera me jep te drejten te them se videolojerat qe po shfaqen ne Kinostudion “Veteranet e UCK” jane sa qesharake, te montuara aq edhe te rrezikshme!

P.S. Veterane te luftes e trima te paqes, dikni te dera se prape po vjen nje “person I panjohur”.

Kesaj here po ju sjelle nje deke solemne, supe, sallate, mish te pjekur e do “pike freskuese” !

Mos u tutni, eshte person I njohur dhe I besueshem per ju!

 

© SYRI.net

Lexo edhe

Komentet

Shto koment

Denonco