21 vjet më parë, Albin Kurti duke e përqafuar nënën e tij pas lirimit nga burgu i Nishit (FOTO)

21 vjet më parë, Albin Kurti duke e përqafuar nënën e tij pas lirimit nga burgu i Nishit (FOTO)

11:13, 07/12/2022

Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është bërë pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politik të regjimit serb.

Është publikuar edhe një foto e rrallë nga ky moment, ku pas lirimit Albin Kurti pritet ngrohtë nga nëna e tij.

Kujtojmë se, përveç burgut në Serbi, Kurti ishte arrestuar disa herë edhe në Kosovë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco