Paralajmërohet përkthimi i ligjeve në gjuhët zyrtare (VIDEO)

Paralajmërohet përkthimi i ligjeve në gjuhët zyrtare (VIDEO)

20:47, 01/07/2022

Kryeministri Albin Kurti ka paralajmëruar se shumë shpejt do të nisë përkthimi i të gjitha ligjeve në gjuhët zyrtare të Kosovës.

Ai e tha këtë sot, në një tryezë të organizuar me temën “Kosova si shoqëri shumëgjuhësh”.

Ajo do të jetë përkthim dhe harmonizim, që po synohet të jetë në funksion brenda vitit, ku siguron përkthim cilësor të ligjeve dhe akteve nënligjore në gjuhët zyrtare të Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco