Xhelal Sveçlës po i mungon Arbeni

Xhelal Sveçlës po i mungon Arbeni

19:19, 27/10/2021

Ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçlës, si duket po i mungon bashkaktivisti tij, njëherit ish-ministri i Shëndetësisë dhe kandidati për kreun e Prishtinë, Arben Vitia, shkruan Syri.net Kosova.

Ai madje ka shkruar se me bashkëaktivistin e tij, kanë përfunduar studimet bashkë.

"Me bashkëaktivistin tim Arben Vitia kemi përfunduar studimet bashkë, kemi qenë të dy kolegë si drejtorë në Komunën e Prishtinës, kolegë si ministra në Qeverinë Kurti 1 dhe 2 e bashkë në dhjetëra e qindra aktivitete e manifestime të Lëvizjes. Arbeni është aktivisti fjalëpak e punë shumë i Lëvizjes. Prej që e njoh është i tillë dhe nuk dyshoj të kundërtën. 
Arbeni po i mungon kabinetit qeveritar por qytetarët e Prishtinës e kanë fatin që do ta kenë një Kryetar si Beni. 
Sot nuk e shijuam vetëm ushqimin por edhe muhabetin, pasi gjetëm pak kohë të takohemi mes shumë aktivitetesh.", ka shkruar Sveçla.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco