Përfundojnë trajnimet në Iowa, ushtarë të rinj amerikanë nisen për në Kosovë

Përfundojnë trajnimet në Iowa, ushtarë të rinj amerikanë nisen për në Kosovë

09:14, 16/10/2020

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkëngjiten misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë.


Një numër i caktuar ushtarësh tashmë kanë përfunduar trajnimet në Ioëa të SHBA-ve, dhe të njëjtit do të udhëtojnë për në Kosovë, ku do t’i bashkëngjiten kolegëve të tyre në “Bondsteel”.

Kjo është bërë e ditur edhe me anë të një komunikate që Ushtria Amerikane ka lëshuar përmes Tëitterit.“Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision. Trupat kanë përfunduar trajnimet në Ioëa, dhe tani do të lëvizin për të marrë pjesë në misionin paqeruajtës të NATO-së në Kosovë. NATO vazhdon të mbajë një ambient të sigurt për Kosovën”, thuhet në këtë njoftim.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco