Si e parashikoi grafisti i njohur izolimin e sotëm që në vitin 1962

Si e parashikoi grafisti i njohur izolimin e sotëm që në vitin 1962

10:12, 14/10/2020

Valter Mulino është një grafist dhe artist i artit pamor italian, i njohur edhe në Europë dhe në botë, i cili në vitin 1962, publikoi në faqet e gazetës Corriere della Sera një krijim, i cili titullohej “jeta në vitin 2022”, ku në fakt kishte profetizuar kushtet e distancimit social në rrezikun e pandemisë së koronavirusit.

Në këtë grafikë shikohen njerëz që ecin në makina njëvendëshe të veshur me peçiglas, siç edhe janë parashikuar masat e izolimit nga njerëzit sot që të shmanget infektimi.

Po të shohësh diçiturën, ajo nuk është specifike, vetëm thekson se kështu do të jetë jeta në vitin 2022 si pasojë e ndryshimeve të mjedisit dhe kushteve të qyteteve.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco