58 pacientë të hospitalizuar me Covid-19

58 pacientë të hospitalizuar me Covid-19

13:19, 15/08/2022

Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës ka njoftuar se aktualisht janë të hospitalizuar 58 pacientë të infektuar me koronavirus.

Një lehonë dhe dy foshnja po ashtu janë duke u trajtuar në repartet përkatëse të infektuar me këtë virus.

Bëhet e ditur se në mjekim intensiv po trajtohen me oksigjeno-terapi janë 2 pacientë.

Raporti i datës 15 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 20 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 1 paciente

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 2 raste

Spitali i Gjakovës, 10 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 9 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco