39 pacientë po trajtohen për Covid në QKUK dhe Spitalet e Përgjithshme

39 pacientë po trajtohen për Covid në QKUK dhe Spitalet e Përgjithshme

11:16, 01/12/2021

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat Covid në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, të shtrirë janë 39 pacientë, prej tyre 12 të konfirmuar si Covid-19 dhe 27 të tjerë që po marrin trajtim mjekësor pas Covid-19.

Sipas SHSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 11 pacientë, kurse në kujdes intensiv në Spitalin e Gjakovës është 1 pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 20 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka asnjë pacient

Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

 

Spitali i Ferizajt, 1 pacient

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco