Gjendja e pacientëve me COVID të shtrirë në spitale e QKUK

Gjendja e pacientëve me COVID të shtrirë në spitale e QKUK

10:18, 29/11/2021

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat Covid në QKUK, por edhe spitalet e përgjithshme në trajtim janë 12 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv dhe 23 të tjerë post-covid.

Sipas SHSKUK’së, me oksigjeno-terapi janë 13 pacientë, kurse nuk ka pacientë në mjekim intensiv.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 17 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka pacientë

Spitali i Gjakovës, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 4  pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacient

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco