5 pacientë me COVID-19 në gjendje të rënduar shëndetësore

5 pacientë me COVID-19 në gjendje të rënduar shëndetësore

09:46, 25/10/2021

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim nga COVID-19, janë 61 pacientë, 18 me oksigjeno-terapi dhe 5 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 12 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 22 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë

Spital i Pejës, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës,11 pacientë

Spitali i Gjilanit, 2 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë

Spitali i Ferizajt, 4 pacientë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco