Vetëm 67 pacientë me COVID-19 po trajtohen në tërë Kosovën

Vetëm 67 pacientë me COVID-19 po trajtohen në tërë Kosovën

10:36, 24/10/2021

11 qytetarë nga Shqipëria po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në kuadër të Spitalit të Përgjithshëm të Gjakovës.

Në tërë Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim nga COVID-19, janë 67 pacientë, prej tyre 28 me oksigjeno-terapi dhe 6 në mjekim intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme: Klinika Infektive, 11 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 28 pacientë, post-COVID, Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë, Spitali i Gjakovës, 11 pacientë, Spitali i Pejës, 2 pacientë, Spitali i Gjilanit, 3 pacientë, Spitali i Mitrovicës, 5 pacientë dhe Spitali i Ferizajt, 4 pacientë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco