Shifrat veç po rriten, rekord i zi i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Shifrat veç po rriten, rekord i zi i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

14:59, 04/03/2021

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur shtatë persona dhe 591 të tjerë janë konfirmuar pozitiv me Covid-19, shkruan Syri Kosova. 

Siç njofton IKShPK-ja, rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (78, 68 vjeç), Ferizaj 1 rast (68 vjeç), Gjakovë 1 rast (83 vjeç), Mitrovicë 1 rast (74 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç) dhe Viti 1 rast (72 vjeç).

Njoftimi i plotë i IKShPK-së: 

386 TË SHËRUAR DHE 591 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, March 4, 2021

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco