Rriten shifrat në Greqi/ Rreth 100 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19

Rriten shifrat në Greqi/ Rreth 100 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja me COVID-19

17:19, 26/11/2020

Në Greqi janë raportuar 2018 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 99,306 të prekur.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 99 pacientë kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, ndërsa 524 persona janë shëruar.

Sipas autoriteteve rastet e raportuara me COVID-19, janë kryesisht raste që kanë të bëjnë me udhëtimet jashtë vendit.

Sakaq mosha mesatare e personave që kanë humbur jetën në 24 orë, janë kryesisht 80-vjeç, të cilët kishin edhe sëmundje shoqëruese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco