Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

08:31, 20/09/2020

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka arritur në 15 mijë.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me  metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 634 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive.

Shkon në 15 mijë numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco