Vdes artisti i njohur kosovar nga COVID-19!

Vdes artisti i njohur kosovar nga COVID-19!

21:27, 13/08/2020

Artisti i njohur kosovar, Gurakuq Dobruna – Kuqi, ka vdekur sonte pasi ishte shtrirë në spital tash e gjashtë ditë dhe ishte në gjendje kritike.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditëve, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Kujtojmë se artsti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco