Rreth 610 pacientë po marrin trajtime në QKUK, 393 janë me oksigjenoterapi

Rreth 610 pacientë po marrin trajtime në QKUK, 393 janë me oksigjenoterapi

15:43, 12/08/2020

SHSKUK ka njoftuar se 610 pacientë po marrin shërbimet shëndetësore në klinikat për Covid-19.

Prej tyre, 449 janë të konfirmuar pozitiv me Covid-19 dhe janë të hosptializuar në klinika.

Ndërkohë, 393 pacientë janë me oksigjenoterapi, 14 në respiratorë dhe 25 me CPAP.


 

 
 
 
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco