Ky është ekipi që kujdeset për pacientët me koronavirus gjatë natës në QKUK

Ky është ekipi që kujdeset për pacientët me koronavirus gjatë natës në QKUK

10:08, 10/08/2020

Ekipi Kujdestar i Klinikës Infektive ku po trajtohen të infektuarit me koronavirus kanë dalur për kafe pas punës në frontin e parë.

Infermieri Fitim Havolli ka publikuar një fotografi me kolegët e tij në rrjetin social Facebook.

Ai përkrah fotos ka shkruar se do t’ia dalin ta mposhtin koronavirusin.

Postimi i plotë i Havollit:

Ekipa Kujdestare e frontit të parë dhe të fundit,tash e 6 muaj pa rreshtur duke u përballur me covid-19-të.

Pas një kujdestarie nate me shumë punë por stabile dhe nënkontroll, bashkë pimë caffe me kolegët!

Ne,do të ja dalim bashkë ta m’poshtim këtë virus!.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco