Një komedi romantike në kohë pandemie

Një komedi romantike në kohë pandemie

17:50, 23/09/2020

Hollywood po planifikon të sjellë një film të ri për pandeminë e COVID-19.

Filmi quhet “Lockdoën”, ku rolin kryesor do ta luajë aktorja e njohur Anne Hathaëay.

Sipas Harper’s Bazaar, bëhet fjalë për kombinimin e një komedie romantike dhe drame, me regji të Doug Liman, autor i filmave, si “Mr. & Mrs. Smith” e “The Bourne Identity”.

Një tjetër emër që pritet të luaj në këtë film është edhe ylli i serialit “Peaky Blinders”, Cillian Murphy.

Xhirimet e filmit pritet të fillojnë në fund të këtij muaji në Londër, ndërsa data e publikimit të filmit nuk dihet ende.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco