Shënoi tre gola dhe u kthye në shtëpi me biçikletë, lojtari i Bundesligas tërheq vëmendjen e tifozëve me veprimin e tij

20:44, 22/08/2023

Në fundjavë, lojtarët e Union Berlin ishin bindës në fushën e tyre ndaj skuadrës së Mainz-it, të cilët i mposhtën me rezultatin e thellë 4-1 dhe heroi i vendasve ishte Kevin Behrens.

Sulmuesi i skuadrës nga Berlini shënoi tre gola në këtë ndeshje, duke arritur het-trickun e tij të parë në Bundesligë.

Për golin e parë iu deshën vetëm 50 sekonda, ndërsa të dytin e shënoi në minutën e nëntë.

Me golin e tretë që shënoi në mesin e pjesës së dytë, ai kurorëzoi lojën e tij dhe përveç golave ​​të mrekullueshëm, në një tjetër mënyrë të shkëlqyer gëzoi publikun në Gjermani.

Kështu, pas ndeshjes, Behrens është kthyer në shtëpi me biçikletë, gjë që nuk është tipike për lojtarët e Bundesligas, të cilët kryesisht ngasin vetura të shtrenjta.

Tifozët e Union Berlin e panë atë në rrugë dhe fotografuan heroin e tyre, i cili do të jetë një nga shpresat e tyre kryesore në Champions League, të cilën e fituan sezonin e kaluar për herë të parë në historinë e tyre.