Përfundon pjesa e parë në 'Fadil Vokrri', nuk gola në Kosovë – Rumani, ja të gjitha rezultatet e kualifikuesve

21:38, 16/06/2023

Është mbyllu në barazim pa gola 0-0 pjesa e parë e ndeshjes mes Kosovës dhe Rumanisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian.

Pavarësisht terrenit jo fort të mirë, “Dardanët” ishin më kërkues në 45 minutat e para, duke tentuar disa herë portën e rumunëve, por fati nuk ishte me ta dhe nuk arritën të tundin dot rrjetën e kundërshtarëve.

Përsa i përket ndeshjeve të tjera, Franca po fiton me rezultatin 2-0 ndaj Gjilbartarit. Po me të njëjtin rezultat 2-0 po fitojnë edhe Maqedonia e Veriut dhe Zvicra, respektivisht  kundër Ukrainës dhe Andorrës.