Ronaldo, Jordan apo Woods, cili është sportisti më i pasur? Kjo renditje zbulon gjithçka

Ronaldo, Jordan apo Woods, cili është sportisti më i pasur? Kjo renditje zbulon gjithçka

12:02, 23/03/2023

“CasinoEnLigne” ka kombinuar të dhënat nga “Sportico”, “Forbes” dhe “Sportsillustrated”, duke përpiluar një renditje të sportistëve më të pasur.

 10- Phil Mickelson 1.36 miliardi di dollari

10. Phil Mickelson – 1.36 miliardë dollarë

 9- Roger Federer 1.38 miliardi di dollari

9. Roger Federer – 1.38 miliardë dollarë

 8- Floyd Mayweather 1.41 miliardi di dollari

8. Floyd Mayweather – 1.41 miliardë dollarë

 7- Lionel Messi 1.48 miliardi di dollari

7. Lionel Messi – 1.48 miliardë dollarë

 6- LeBron James 1.53 miliardi di dollari

6. LeBron James – 1.53 miliardë dollarë

 5- Cristiano Ronaldo 1.58 miliardi di dollari

5. Cristiano Ronaldo – 1.58 miliardë dollarë

4- Jack Nicklaus 1.63 miliardi di dollari

4. Jack Nicklaus – 1.63 miliardë dollarë

3- Arnold Palmer 1.70 miliardi di dollari

3. Arnold Palmer – 1.70 miliardë dollarë

 2- Tiger Woods 2.50 miliardi di dollari

2. Tiger Woods – 2.50 miliardë dollarë

 1- Michael Jordan 3.30 miliardi di dollari

1. Michael Jordan – 3.30 miliardë dollarë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco