Champions/ Bayerni i fortë, mund sërish Interin, 'tragjedia' e madhe ndodh në Francë

23:05, 01/11/2022

Ka përfunduar faza e grupeve e Ligës së Kampionëve në grupet A, B, C dhe D dhe në derbin e mbrëmjes lojtarët e Bayernit mundën në shtëpi Interin me rezultat 2:- dhe e përfunduan me pikë maksimale garën në grupin e “vdekjes”.

Megjithatë, çështja e kalimit ishte zgjidhur tashmë në raundin e mëpërparshëm, kështu që ndeshja nuk kishte shumë rëndësi për rezultatet. Interi pati rastet e veta, por Bayern kaloi në avantazh me golin e Benjamin Pavard në minutën e 32-të.

“I dehuri” i Bayernit i nisi në këtë mënyrë pasi Bild zbuloi sot se Pavard u arrestua nga policia rreth gjashtë javë më parë teksa ishte i dehur në timonin e automjetit të tij.

Choupo-Moting shënoi finalen 2-0 në minutën e 72-të me një gol fenomenal, duke vulosur çështjen e fituesit.

Në minutën e 93-të, Dijamant pati një mundësi të shkëlqyer, por portieri i Bayernit e shpëtoi goditjen e tij nga pak metra larg.

Më e pasigurta ishte në grupin D, ku të katër skuadrat kishin shanse reale për të kaluar dhe në fund Eintracht dhe Tottenham shkuan më tej.

Sporting priti në shtëpi ndaj Eintracht nga Frankfurti 1-0, por skuadra gjermane bëri përmbysjen e madhe në vazhdim dhe me fitoren 2-1 arriti sukses fenomenal në paraqitjen e parë në elitën e futbollit europian.

Marseja gjithashtu kaloi e para në avantazh ndaj Tottenhamit 1-0 dhe ishte në prag të kalimit, por skuadra londineze e ktheu ndeshjen në pjesën e dytë dhe i çoi Spursat në 16 skuadrat më të mira të Kontinentit të Vjetër.