FOTO/ Sezoni i ri i Bundesligës nis me superndeshjen Frankfurt-Bayern Munchen, formacionet zyrtare

FOTO/ Sezoni i ri i Bundesligës nis me superndeshjen Frankfurt-Bayern Munchen, formacionet zyrtare

19:53, 05/08/2022

Frankfurti dhe Bayern Munchen do të jenë skuadrat që do të startojnë ketë sezon të ri të Bundesligës me përballjen e tyre në këtë javë të parë të kampionatit.

Te Bayerni do të startojë nga minuta e parë i shumëprituri i tifozëve, Sadio Mane, me Nagelsman që i ka besuar “çelësat” e sulmit për të udhëhequr skuadrën drejt fitores.

Frankfurti nga ana tjetër do të tentojë të bëjë një surprizë duke shpresuar te një gol i ishit të sfidës, Mario Goetze, që e nis ndeshjen si titullar.

Më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare dhe se si do të rreshtohen dy ekipet në fushë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco