PIRANJAT/ Me Florian Binaj dhe Dojna Mema

Formacionet zyrtare, Zrinjski-Tirana/ Shehi zbulon titullarët, Totre nga minuta e parë

20:19, 28/07/2022

Pas disfatës në Air Albania me rezultatin 0-1, Tirana kërkon përmbysjen ndaj boshnjakëve të Zrinjskit në transfertë teksa trajneri Orges Shehi ka zbuluar edhe 11-tëshen titullare.

Në mbrojtje nuk ka ndryshime ku luan katërshja e zakonshme ndërsa në mesfushë rikthehet Ennur Totre në atë që për fantazistin mund të konsiderohet si ndeshja e fundit me bardheblutë. Në sulm, këtë herë në stol është ulur Hasani ndërsa Devid luan në qendër me Xhixhën dhe Seferin në krahë.

Zrinjski: Condric, Memija, Barisic, Magdic, Corluka, Savic, Kamenar, Jankovic, Jukic, Ticinovic, Bilbija
Trajner: Sergej Jakirovic

Tirana: Bekaj, Tosevski, Najdovski, Behiratche, Ismajlgeci, Totre, Aleksi, Limaj, Xhixha, Seferi, Devid
Trajner: Orges Shehi