Vetëm 28 minuta me fanellën e Fiorentinës, Jovic shënoi më shumë gola se sa në tre vite te Reali

22:44, 13/07/2022

Sulmuesi 24 vjeçar Luka Jovic pati një fillim ëndrrash për Fiorentinën pas makthit spanjoll.

Jovic në fillim të këtij muaji kaloi te skuadra italiane, me të cilën nënshkroi kontratë dyvjeçare.

Dhe nuk iu desh shumë kohë për të treguar se çfarë është i aftë pasi shënoi katër gola në 28 minuta në ndeshjen e tij të parë, ndërsa skuadra e tij mundi Real Vicenza 7-0.

Interesant është fakti se ka shënuar më shumë gola sesa Jovic arriti të arrijë në tre vjet duke luajtur për Real Madrid.

Sulmuesi serb pati vështirësi për kohën kur luante në Bernabeu pasi mbërriti nga Eintracht Frankfurt për 61.5 milionë euro dhe shënoi vetëm tre gola në 51 ndeshje.

Edhe një rikthim në Gjermani në formë huazimi nuk mund ta rigjallëronte Jovicin sepse ai shënoi vetëm katër gola në 18 ndeshje.

Megjithatë, tani sulmuesi ka një fillim të ri në një ligë të re dhe katër golat e tij, megjithëse në një miqësore, janë një kujtesë e cilësisë së tij.