Milani blindon mbrojtjen, gati kontratat e reja për dyshen Kalulu-Tomori

Milani blindon mbrojtjen, gati kontratat e reja për dyshen Kalulu-Tomori

12:32, 25/05/2022

NĂ« “Casa Milan” ka pĂ«rfunduar takimi mes drejtuesve tĂ« Milanit dhe agjentit tĂ« Pierre Kalulu ku Ă«shtĂ« folur pĂ«r rinovimin e kontratĂ«s.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, takimi ka qenë pozitiv dhe palët po shkojnë drejt zgjatjes së kontratës me një rritje të konsiderueshme të pagës. Aktualisht mbrojtësi fiton 400 mijë euro në sezon dhe paga e tij e re pritet të kalojë 1.5 milionë euro në vit.

Drejtuesit kuqezi janë të gatshëm të blindojnë edhe mbrojtësin anglez Fikayo Tomori dhe po bëjnë gati një kontratë të re, që gjithashtu do të ketë një rritje page.

Tomori ka akoma edhe 3 vite kontratë, por Milani kërkon që ta shpërblejë menjëherë për atë që ka treguar këtë sezon. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco