Portieri i Realit shfrytëzon festën e titullit për të tallur Barcelonën

Portieri i Realit shfrytëzon festën e titullit për të tallur Barcelonën

10:42, 01/05/2022

Real Madridi fitoi dje titullin e 35-të të La Ligas dhe gjatë festës, portieri Thibaut Courtois shfrytëzoi rastin për të tallur rivalët më të mëdhenj të Barcelonës.

Jo shumë kohë më parë, Real humbi në "Santiago Bernabeu" nga Barcelona 4-0, pas së cilës lojtarët dhe tifozët e skuadrës katalanas u tallën me mbretërit.

Kjo fitore u pa edhe si një sinjal se Barça mund t'i bashkohej garës për titull deri në fund të sezonit.

Por Reali e fitoi titullin katër javë para përfundimit të kampionatit dhe portieri belg nuk mundi të përmbahej nga “thikë” ndaj rivalëve të tij më të mëdhenj.

“Dikush festoi pas El Clasico sikur të kishte fituar kampionatin”, tha Courtois në një deklaratë për Movistar TV pas fitores ndaj Espanyol me të cilën Mbretërit arritën trofeun.

Barcelona aktualisht është në vendin e tretë me 18 pikë prapa Realit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco