PSG nuk dorëzohet lehtë, francezët duan të bindin Mbappen me dy goditje të reja

PSG nuk dorëzohet lehtë, francezët duan të bindin Mbappen me dy goditje të reja

10:21, 19/01/2022

Paris Saint-Germain po mendon për dy goditje të rëndësishme në mesin e fushës për të bindur Kylian Mbappe që të vazhdojë aventurën në Francë. 

Emrat sigurisht nuk janë të rinj, përkundrazi, janë Paul Pogba dhe Franck Kessie, të cilëve u skadon kontrata përkatësisht me Manchester United dhe Milan. 

PSG është e bindur se me këto dy transferime është e mundur të bindet sulmuesi francez për synimet ambicioze të klubit dhe ta pengojë atë të shkojë për të forcuar një tjetër klub të lartë evropian siç është Real Madridi, një favorit i madh për nënshkrimin  e tij. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco