‘FIFA The Best’/ Mendy-Donnarumma-Neuer, ja kush shpallet portieri më i mirë i vitit

‘FIFA The Best’/ Mendy-Donnarumma-Neuer, ja kush shpallet portieri më i mirë i vitit

19:33, 17/01/2022

Në Zyrih të Zvicrës po zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA The Best”.

Eduard Mendy është shpallur “Portieri i Vitit”. “Gardiani” i Chelseat mundi në këtë garë Donnarummën e PSG-së dhe Manuel Neuer të Bayern Munchen.

Image

Sezonin e kaluar ai fitoi Champions League me Chelsean.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco