‘El Clasico’ e parë pa Messin dhe Ronaldon e vakët, Reali triumfon në ‘Camp Nou’ ndaj Barçës

‘El Clasico’ e parë pa Messin dhe Ronaldon e vakët, Reali triumfon në ‘Camp Nou’ ndaj Barçës

18:18, 24/10/2021

Në “Camp Nou” u luajt ndeshja e vlefshme për javën e 10-të të La Ligës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit, shkruan Syri.net.

Kjo ishte “El Clasico” e parë pas rreth 15 vitesh që u luajt ma Messin dhe Ronaldon.

Madrilenët triumfuan me rezultatin 2-1, teksa fundi ishte mjaft emocionues.

Pjesa e parë u mbyll me golin e Alabës në minutën e 32-të.

Kur dukej se takimi po mbyllej me këtë rezultat, 7 minutat shtesë sjellin ndryshim.

Reali realizon golin e dytë me Lucas (90+3’), ndërsa Barcelona me Agueron shkurton diferencën, por ky gol shërbeu vetëm si statistikë, pasi “El Clasico” mbyllet 2-1 për “Los Blancos”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco